Корисні поради для учнів
Посміхайтесь!
Пропонуємо розгадати загадку: «Вона немає ціни. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам’ять же про неї часто зберігається надовго. Немає таких багатих, які могли б прожити без неї, і немає таких бідних, які б не стали багатші її милістю. Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості у справах і служить паролем для друзів. Разом з цим її не можна купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо вона являє собою таку цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця». Так що ж це? Звичайно ж, посмішка!
Тож поговоримо про посмішку. Вчинки красномовніші за слова, а посмішка означає: «Ви мені подобаєтесь. Ви робите мене щасливим. Я радий вас бачити». Я кажу про справжню щиру посмішку — посмішку, сповнену сердечної доброти, що йде з глибини душі, посмішку, яка високо цінується в людських стосунках. Що можна порадити, якщо ви не відчуваєте бажання посміхатись? Спробуйте змусити себе: якщо ви наодинці, наспівуйте якусь веселу пісеньку, згадуйте приємні хвилини вашого життя, коли ви чудово повеселилися у товариша на іменинах, коли ви добре відповідали біля дошки і одержали заслужену гарну оцінку, коли вам посміхнулася дівчина, яка вам симпатична, і погодилася піти з вами в кіно. Поводьтеся так, як ніби ви вже щасливі, і це приведе вас до щастя!
Щоразу, коли виходите з дому, наберіть бадьорого вигляду, високо підніміть голову, ніби вона увінчана короною, дихайте на повні груди, «пийте» сонячне світло, вітайте посмішкою ваших друзів. Намагайтеся зосередитися на думці про те, що вам хотілося б здійснити, намалюйте в своїй уяві образ симпатичної і достойної людини, якою вам хотілося б стати. Підтримуваний вашою думкою, він буде щохвилини перетворювати вас саме в таку особистість! Посміхайтеся! І люди, зігріті вашою посмішкою, будуть тягнутися до вас! Посміхайтеся! І ваша посмішка створить щастя у вашому домі, атмосферу доброзичливості в спілкуванні. Тільки ця посмішка має йти від чистого серця, тоді ви станете багатші з її милості.
Адже, якщо ви здатні завжди посміхатися життю, життя завжди посміхнеться вам!
"Секрети успішного навчання"
Вчися, навчаючи:
Саме цей секрет нам хотілося б тобі розкрити першим, тому що надалі він може допомогти тобі освоїти інші.
Отже, повторимо: щоб щось добре засвоїти самому, можна (і потрібно!) Навчити цьому іншого!
Якщо ти вирішив скористатися нашими пам'ятками і освоїти секрети успішного навчання, вибери людини (свого друга, подругу чи просто однокласника, брата чи сестру), якому ти будеш допомагати у навчанні. Звичайно, ця людина повинна погодитися прийняти твою допомогу (ти повинен переконатися в тому, що йому дійсно це потрібно)!
Передавати секрети успіху в навчанні можна і дорослому: мамі, татові, бабусі, дідусеві ...
Тільки не перевантажував інформацією свого слухача, пропонуй її "маленькими порціями"!
Секрети успіху на уроці
Успіх на уроці забезпечує не тільки якісна самостійна підготовка до нього, але й ефективна робота під час уроку. Аналіз відповідей твоїх однокласників допоможе не тільки краще засвоїти матеріал, але й удосконалити твої власні відповіді за формою та змістом.
Запам’ятай, важливе:
Підготувати все необхідне для уроку до дзвінка.
Не відволікатися, зосередитися на завданні.
Не вигукувати з місця, піднімати руку.
Не жувати на уроці.
Не базікати з сусідом по парті.
Не списувати.
Готувати свою відповідь.
Дотримуватися правил етикету.
Сидіти рівно.
Вимикати мобільні телефони.
"Переробляти" інформацію.
Готуючись до відповіді на уроці:
1. Згадай зміст матеріалу.
2. Подумай або запиши план відповіді.
3. Виділи найголовніше в темі, при відповіді сконцентруйте на цьому увагу.
4. Кожне положення обов'язково доводь, приводь приклади, але коротко і ясно.
5. Обов'язково роби узагальнення і висновки зі сказаного.
6. При необхідності користуйся таблицями, схемами, посібниками, моделями.
7. Якщо твоя відповідь потребує доведення експериментом, підготуй заздалегідь все необхідне.
Секрети планування:
Слово "планування", швидше за все, не асоціюється у тебе з яких-небудь цікавим і захоплюючим заняттям. Але саме планування може стати твоїм вірним другом і помічником у навчанні, своєрідним "ангелом-охоронцем" від стресів і неприємних несподіванок. Існує думка, що ми втомлюємося від незроблених справ і особливо від того безладу в голові, який виникає, коли невирішені проблеми накопичуються і нашаровуються одна на іншу. Крім того, планування допомагає людині затрачати менше часу на одноманітну і нудну роботу.
Уміння планувати забезпечить не тільки успіх в навчанні, а й майбутні високі професійні досягнення. З чого починається планування? У першу чергу, необхідно вміти виділяти головне, тобто тобі належить навчитися вибудовувати проблеми і справи за ступенем важливості. Потім визнач цілі і склади план дій, необхідних для її досягнення. Важливо також навчитися відстежувати виконання плану і оцінити отриманий результат!
Безпека мого життя
1. Не зачіпати на вулиці підозрілих предметів.
2. Не можна гратися сірниками, газом, вогнем.
3. Дотримуйся Правил дорожнього руху.
4. У водоймах без дорослих не купатися.
5. Не вживати грибів, ягід, яких не знаєш.
6. Не приймати жодних ліків без вказівки дорослих.
7. Відчувши затруднення дихання від можливого отруєння газом чи хімічними речовинами, вийди на свіже повітря чи хоч відкрий вікно.
8. Не спілкуватися на вулиці з незнайомцями.
9. Не давати інформації незнайомим людям про себе, батьків, адресу або телефон.
10. Не відкривати двері свого житла незнайомцям.
11. Тварини на вулиці можуть бути небезпечними.
12. У випадку небезпеки звертатися по допомогу за телефонами:
101 - пожежна безпека
102 - міліція
103 - швидка медична допомога
104 - служба газу
Поради, як стати щасливішим
1. Щастя знаходиться всередині людини і досягається постійною працею над собою та формуванням правильного, позитивного погляду на оточуючі події.
2. Займіться улюбленою справою. Для когось це вишивання хрестиком, а для когось – читання Шекспіра в оригіналі. Не так важливо, чим саме Ви будете займатися, головне, щоб це Вам подобалося та приносило задоволення.
3. Не варто зациклюватися на свої проблемах та невдачах. Минулого не змінити, але в нього можна багато чому навчитися. Зробіть правильні висновки з даних ситуацій, щоб не повторювати їх у майбутньому. І продовжуйте рухатися далі.
4. Частіше телефонуйте родичам та друзям. Розширюйте своє коло спілкування. Не варто зациклюватися лише на собі, зверніть увагу на те, чим живуть інші люди, які у них думки, погляди на життя. Іноді вони відрізняються від ваших поглядів. Спробуйте зрозуміти цих людей та усвідомити, що кожна людина має право на власну точку зору.
5. Намагайтеся зрозуміти інших людей. Це дозволить розширити горизонти вашого сприйняття і допоможе Вам припинити зациклюватися на своїх проблемах та негараздах. Уникайте ярликів та стереотипів. Пам’ятайте, позитивне мислення буває не лише у сприйнятті світу, але й по відношенню до людей – намагайтеся бачити в людях хороше і пробачати їм недоліки та слабкості.
6. Щоб стати щасливим зовсім не потрібно мати багато грошей. Варто залишитися одному і подумати про те, що приносить радість, можна навіть написати список на аркуші. Після цього спробуйте виконувати щодня хоча б декілька пунктів зі списку.
7. Частіше допомагайте людям: малозабезпеченими та обділеним. В таких ситуаціях людина порівнює їх становище зі своїм і автоматично розуміє, що в неї є здоров’я, дім, робота, родина, друзі, а це і є щастя, яке потрібно берегти та цінувати.
8. Витрачайте гроші на інших людей. Дослідники вважають, що щасливішими відчувають себе ті люди, що витрачають гроші не лише на себе, а й на інших: роблять подарунки близьким, жертвують на благодійність.
9. Оточіть себе речами блакитного кольору. Дослідження показали, що візуальний контакт з блакитним кольором дозволяє підняти впевненість у собі, знизити рівень стресу, посилити відчуття щастя.
10. Спіть не менше шести годин на день.
11. Частіше посміхайтеся. Якомога більше і частіше, з приводу і без. Вранці, перед дзеркалом – собі, по дорозі на роботу – симпатичним людям, батькам, дітям, знайомим. Кількість посмішок неминуче переходить в якість настрою. Коли людина посміхається, гормони, що відповідають за гарний настрій, негайно починають вироблятися в організмі.